Architektura i historia w „Schowku”

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Schowek” miały okazję wziąć udział w architektonicznych warsztatach ekologicznych, które odbyły się 25 maja tego roku. Warsztaty prowadziła inż. arch. Agata Radziejewska, studentka Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej.

Zajęcia, zorganizowane w ramach realizacji „Agrafki Agory – Lokalnego programu stypendialnego Towarzystwa Przyjaciół Ząbek”, zostały podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną. Dzięki nim wychowankowie świetlicy mieli okazję poznać wiele zagadnień teoretycznych, związanych z procesem planowania miasta, rolą urbanisty, a także historią architektury Ząbek.

W drugiej części warsztatów dzieci mogły wykorzystać nowo zdobyte wiadomości w praktyce. Pod okiem prowadzącej i wychowawców świetlicy wspólnie zaprojektowały miasto i zbudowały sporych rozmiarów makietę z zebranych wcześniej pudełek i opakowań po produktach spożywczych.

Na zakończenie zabawy pozostałe odpady zostały dokładnie posortowane do odpowiednich worków, aby zaszczepiać w dzieciach zachowania ekologiczne i uczyć ich recyklingu. Mali uczestnicy warsztatów aktywnie uczestniczyli w zrealizowanym projekcie, dobrze się przy tym bawiąc.

Related Posts

Leave a comment


6 × dwa =