Piknik Bezpieczeństwa i Zdrowia

14 czerwca w Miejskim Parku w Ząbkach po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w imprezie organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Ząbek, pod patronatem Burmistrza Miasta Ząbki. Tym razem był to Piknik Bezpieczeństwa i Zdrowia, zwieńczony koncertem zespołu o przewrotnej do idei imprezy nazwie – Bomba Kaloryczna. Podczas pikniku świętowaliśmy także dwie ważne rocznice: 450-lecie Ząbek (na tę okoliczność została wydana pamiątkowa karta pocztowa), jak i V. urodziny Towarzystwa Przyjaciół Ząbek. W trakcie trwania aż sześciogodzinnej rozrywki można było skorzystać z całej masy atrakcji, wysłuchać wielu porad odnośnie tytułowego zdrowia i bezpieczeństwa, ale przede wszystkim nacieszyć oczy imponującymi występami. piknikmilion

Na scenie Parku Miejskiego promowano zdrowy tryb życia, sport w formie dobrej zabawy poprzez pokazy zumby, tańca współczesnego i aerobiku, za co odpowiedzialne było Studio Fitness i FitPlace, ale prawdziwymi estradowymi gwiazdami okazały się jak zwykle dzieci. Uczniowie trzech szkół podstawowych i dwóch gimnazjów w Ząbkach zaprezentowali swoje niezliczone talenty wokalne i taneczne pod czujnym okiem nauczycieli i wychowawców. Wyjątkowe melodie wybrzmiały również z ust wychowanków Pani Beaty Kurdy z Miejskiego Ośrodka Kultury. Dzieci brały również udział w jakże imponujących pokazach sztuk walki organizowanych przez KSW Kyokushin i w tańcach z elementami akrobatyki prezentowanych przez grupę Fart. Tradycyjnie na scenie wystąpiła również Ząbkowska Orkiestra Dęta z urodzinowym „Sto lat” dla członków i wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Ząbek.

Jednak jak na zdrowie i bezpieczeństwo przystało najważniejszymi punktami programu były porady i warsztaty jak radzić sobie z niebezpiecznymi sytuacjami na drodze i poza nią. Szczególne wrażenie na uczestnikach Pikniku zrobił symulowany wypadek drogowy, wraz z instruktarzem jak udzielić pierwszej pomocy oraz wezwać pomoc. Wszystkie te zajęcia oraz kursy pierwszej pomocy, za które dziękujemy serdecznie ratownikom z firmy Twójratownik.pl wzbogaciły mieszkańców Ząbek o niezbędną wiedzę jak zachować się w kryzysowych sytuacjach.

Dla pokrzepienia można było usiąść i zjeść pyszne, domowej roboty ciasto w kawiarence, wygrać cenne nagrody w loterii fantowej „Daj piątaka na studenciaka”, z której dochód przeznaczony będzie na kolejną edycję programu stypendialnego dla zdolnych ząbkowskich studentów. Z okazji „Zdrowia i Bezpieczeństwa” w przerwie od zabawy można było korzystać z porad lekarzy, dietetyków i fizjoterapeutów. Po raz pierwszy na Pikniku zagościły aż dwie wystawy – jedna fotografii rodzinnej organizowana przez firmę Len-art, a druga akwareli naszej rodzimej Ząbkowianki – Teresy Putowskiej, która z dużą chęcią odpowiadała na pytania odnośnie swojej sztuki.

Zwieńczeniem wspaniałego, rodzinnego wydarzenia było rozdanie przez organizatorów Pikniku tortu urodzinowego i upragniony występ Bomby Kalorycznej. Energetyczna i pozytywnie nastrajająca muzyka porywała do tańca, pląsów i wspólnego śpiewania. Całą imprezę poprowadził niezastąpiony Dariusz Dudkiewicz.

W imieniu członków Towarzystwa Przyjaciół Ząbek serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym mieszkańcom Ząbek i okolic. Nieobecnych zapraszamy za rok, żebyśmy znów wspólnie mogli stworzyć rodzinną, wesołą atmosferę na powitanie lata! Podziękowania składamy także wszystkim partnerom naszego pikniku,  w szczególności SK Bankowi, Hurtowni REAL Janusz Krajewski a także Policji, Straży Miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach.

Mariola Lekszycka

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Leave a comment


6 − = dwa