Wiktoria Stępińska

Nazywam się Wiktoria Stępińska, mieszkam w Ząbkach, tutaj chodziłam do przedszkola, szkoły podstawowej,a potem do gimnazjum. Jestem bardzo związana z naszym miastem, ponieważ tutaj się wychowałam i spędziłam cudowne lata. Obecnie jestem studentką III-ego roku Ratownictwa Medycznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Ratownictwo Medyczne stało się moją największa pasją i nie wyobrażam sobie swojego życia bez tego. Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy jak niezwykle ciekawa i zaskakująca jest ludzka fizjologia, jak wspaniałą maszyną jest nasz organizm oraz jak cudownie jest móc udzielić komuś pomocy. Teraz chciałabym przekazać tę wiedzę Tobie, zachęcić, ale przede wszystkim nauczyć Cię jak pomóc, a nie zaszkodzić bliskiej czy kompletnie nieznajomej Ci osobie, której życie i zdrowie będzie w Twoich rękach. W projekcie, dzięki któremu udało mi się wygrać Stypendium przewidziany jest cykl spotkań, podczas których będę przekazywać Tobie zasady prawidłowego udzielania pierwszej pomocy opierając się o schemat BLS-u (podstawowych zabiegów resuscytacyjnych). Zajęcia będą w pełni praktyczne, ponieważ nie da się nauczyć np: udrożniania dróg oddechowych czy ucisków klatki piersiowej bez ćwiczeń manualnych.

Mam nadzieję, że ten krótki opis zachęcił Cię na tyle iż spotkamy się na wspólnych zajęciach praktycznych. Do zobaczenia !