Czwartki z kuchnią polską 2011


zobacz zdjęcia z jednego z czwartków

Od 10 marca do 14 kwietnia w każdy czwartek miesiąca odbywały się zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Ząbek oraz Restaurację „Na Skrajnej” spotkania z cyklu „Czwartki z kuchnią polską”. Prowadzącym serię prelekcji na tematy kulinarne był bardzo dobrze znany z programu TV „Smaki polskie” – dr Grzegorz Russak. Na kolejnych spotkaniach pokazywał on jak należy przygotowywać dania polskiej kuchni. Dr Russak jest również autorem wielu książek kulinarnych np. „Praktyczna kuchnia myśliwska”. Tak wyjątkową osobistość udało się zaprosić dzięki zaangażowaniu właścicieli restauracji oraz Towarzystwa Przyjaciół Ząbek. Dzięki „Czwartkom z kuchnią polską” mieliśmy okazję skosztować wspaniałych potraw serwowanych przez prawdziwego mistrza tuż za przysłowiowym rogiem. Podczas każdego spotkania, goście mogli na żywo oglądać jak przygotowuje się wyjątkowe dania oraz posłuchać bardzo ciekawych opowieści dotyczących polskiej sztuki kulinarnej a także historii naszego kraju. Co tydzień przybyli goście mogli skosztować przeróżnych posiłków, zaczynając od pierogów a kończąc na domowym pasztecie – na pewno każdemu przypadło coś do gustu.

Jako TPZ mamy nadzieję że wszyscy którzy przybyli na chociaż jedno spotkanie spędzili miło i wynieśli nową wiedzę dotyczącą polskiej kuchni. W przyszłości postaramy się zorganizować podobne spotkania o innej tematyce kulinarnej, również zapraszając znaną postać ze świata kuchni.
Seria spotkań obejmowała następujące tematy:
– Mód w polskiej kuchni
– Polska kuchnia myśliwska
– Pierogi w polskiej kuchni
– Zapomniane potrawy z ryb z polskich jezior i rzek, kamień węgielny polskiej kuchni postnej
– Pasztet w polskiej kuchni
– Polskie dziedzictwo kulinarne w zakresie wędlin i wyrobów wędliniarskich

Relacja: Marcin PopowskiArchiwum:

25 lutego 2011

Zapraszamy na spotkania z cyklu „Czwartki z kuchnią polską” z Grzegorzem Russakiem, w restauracji „Na Skrajnej”. Spotkania odbędą się 10, 17, 24, 31 marca oraz 7 i 14 kwietnia.
Towarzystwo Przyjaciół Ząbek jest współorganizatorem imprezy.