Towarzystwo Przyjaciół Ząbek Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)!

logo19 września 2013 r. Towarzystwo Przyjaciół Ząbek, jako pierwsze stowarzyszenie w Naszym Mieście uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Aby uzyskać wspomniany status OPP należy spełnić kilka ustawowych wymogów. Oprócz zobowiązań, które pojawiają się po stronie organizacji, pojawiają się też korzyści. Wśród najbardziej znanych przywilejów wymienić warto możliwość odpisania 1% podatku na rzecz organizacji pozarządowej, podczas wypełniania rocznego PIT-u. Na łamach „Co Słychać?” będziemy starali się przybliżać tematykę codziennej działalności organizacji pozarządowych, chcąc jednocześnie przekonać mieszkańców, aby zostawili swój 1% podatku w Ząbkach i wsparli Towarzystwo Przyjaciół Ząbek.

Rozlicz swój PIT za darmo

– przekaż 1% podatku na Towarzystwo Przyjaciół Ząbek

Podobnie jak w roku ubiegłym zachęcamy Państwa do wsparcia działań Towarzystwa Przyjaciół Ząbek. Państwa wsparcie pomogło nam ubiegłym roku m.in. uruchomić program stypendialny dla zdolnej młodzieży, zorganizować piknik w parku miejskim oraz wiele inicjatyw sportowych i kulturalnych.

Decydując się na przekazanie 1% swojego podatku na TPZ mogą Państwo skorzystać także z możliwości, bezpłatnego rozliczenia i przesłania do Urzędu Skarbowego deklaracji podatkowej PIT. W tym celu należy:

  1. udać się do Kancelarii VATAX,
  2. przynieść deklarację rozliczeniową złożoną w roku 2014.
  3. zadeklarować  przekazanie 1% podatku na TPZ

Pracownicy kancelarii bezpłatnie wypełnią zeznanie podatkowe i prześlą elektronicznie złożoną deklarację do Urzędu Skarbowego.

 

Kancelaria Podatko wa VATAX, 05-091 Ząbki

  1. Sikorskiego 33d (wejście od ul. Stefczyka)

tel.  222 51 41 41

e-mail: vatax@vatax.com.pl

 

Jak samemu przekazać 1% podatku na Towarzystwo Przyjaciół Ząbek?

Aby przekazać 1% swojego podatku należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT). Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w rubryce: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisujemy numer KRS, w przypadku Towarzystwa Przyjaciół Ząbek, ten numer to 0000 36 46 92.

Oprócz numeru KRS wybranej organizacji, w rubrykach PIT-u wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu), organizacji. Dane te stowarzyszeniu przekaże Urząd Skarbowy.

Uwaga! Nie na wszystkie organizacje pozarządowe można przekazać 1% podatku!

Related Posts

Leave a comment


2 − dwa =