Towarzystwo Przyjaciół Ząbek działa już 5 lat!

tpz-logoDokładnie 8 września 2010 r. powstało Towarzystwo Przyjaciół Ząbek. Przez te lata Nasze miasto znacząco się zmieniło. Do wielu z tych zmian staraliśmy się dołożyć swoją „cegiełkę”.

W ciągu minionych pięciu lat udało nam się zrealizować kilkadziesiąt mniejszych i większych projektów takich jak: Klub Świadomych Rodziców, Ząbkowski Klub Filmowy, program stypendialny dla ząbkowskich studentów, turnieje sportowe w piłkę nożną i w siatkówkę, coroczne pikniki tematyczne w Parku Miejskim, konkurs fotograficzny, spotkania z mieszkańcami. Nasze petycje doprowadziły do zmiany rozkładu jazdy autobusów linii 199 a także do odejścia od pomysłu budowy spalarni śmieci przy granicy Ząbek. Zostaliśmy uznani za „Lokalnego Bohatera” w głosowaniu na plac zabaw Nivea, a pod naszym patronatem organizowany jest corocznie Festiwal Muzyki Chóralnej Mater Misericordiae.

W 2013 r. jako pierwsze stowarzyszenie w Ząbkach, uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy nam zaufali i zdecydowali się przekazać procent swojego podatku na Towarzystwo Przyjaciół Ząbek. Miło nam poinformować, że w tym roku z tego tytuł udało się nam pozyskać kwotę ponad 7400 zł.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, wolontariuszom, firmom, szkołom i organizacjom za zaangażowanie w nasze dotychczasowe działania i inicjatywy. To dzięki Wam tak prężnie mogliśmy rozwinąć nasze skrzydła. Bogatsi o doświadczenia minionych lat wierzymy, że kolejne będą dla nas jeszcze bardziej owocne. Przed nami wiele nowych ciekawych przedsięwzięć, w które – mamy nadzieje – aktywnie się włączycie.

Jeszcze raz dziękując wszystkim przyjaciołom Ząbek i TPZ składamy życzenia wszystkiego co najlepsze na dalsze lata współpracy, dla członków, partnerów, sponsorów oraz wszystkich którzy nam kibicują. Zapraszamy do współpracy i dalszego zmieniania naszego miasta na lepsze!

 

Pozdrawiamy

Zarząd Towarzystwa przyjaciół Ząbek

e-mail: tpz@tpz.org.pl

tpz w liczbach

 

Related Posts

Leave a comment


cztery × 7 =