Relacja z III Turnieju piłki siatkowej o Tarczę TPZ

22 marca 2014 r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Ks. J. Popiełuszki w Ząbkach odbyła się III edycja Turnieju piłki siatkowej o Tarczę Towarzystwa Przyjaciół Ząbek. W rozgrywkach swoje siły zmierzyło 7 drużyn, w składzie większości z nich byli Ząbkowianie. Mecze trwały od 10 do 20:30. Zawodniczki i zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom gry.

W wyniku nagłej rezygnacji jednej z drużyn w przeddzień Turnieju, w pierwszej grupie grały 3 drużyny, a w drugiej – 4. Na szczególną uwagę zasługują emocje w II grupie, gdzie drużyna KS Duczki wygrała wszystkie mecze, a pozostałe drużyny zanotowały dokładnie po jednym zwycięstwie, przegranej i remisie. W rezultacie, o przejściu do fazy pucharowej decydował stosunek punktów zdobytych do straconych, wynoszący odpowiednio 0,823 dla drużyny Autoglob, 0,934 dla grupy Salceson i 0,943 dla Ekipy remontowej.  Jak widać, o udziale w fazie pucharowej w praktyce zadecydował jeden „mały” punkt. Niemniej interesujący był mecz półfinałowy rozegrany między drużynami AZS Zacisze i Ekipą remontową, który musiał być rozstrzygnięty przez tie-break.

Ostateczne wyniki prezentują się następująco:
1. KS Duczki
2. AZS Zacisze
3. Ekipa remontowa
4. Karolówka
5-6. (ex aequo) Salceson, Siatkarz Ząbki
7. AUTOGLOB

Zdjęcia z turnieju zostały opublikowane w galerii na naszej stronie, albumie na portalu facebook, a wybrane z nich będą również wydrukowane w drugim marcowym wydaniu Co Słychać? Szczegółowe informacje na temat rozegranych meczy można znaleźć tu

Related Posts

Leave a comment


− 5 = cztery